Rezultate pentru eticheta "csa steaua"

Gheorghe Hagi s-a decis asupra lotului cu care va aborda noua ediție de campionat. Farul Constanța și-a prezentat la sfârșitul săptămânii trecute jucătorii în cadrul unui amical cu CSA Steaua, încheiat la egalitate, scor 1-1.

„Gladiatorilor din Tomis” le place să trăiască periculos la fiecare meci. BC Athletic a pierdut în prelungiri meciul cu CSA Steaua, după ce a reușit să revină spectaculos în finalul meciului. În ciuda înfrângerii, constănțenii se mențin pe locul patru al clasamentului Ligii Naționale la baschet masculin.

Cea mai tânără echipă a fotbalului de la malul mării trage tare pentru a fi în formă maximă înaintea debutului în Liga a doua. Ianis Zicu a devenit în mod oficial antrenorul Unirii Constanța, cu care a semnat un contract valabil pe un an.

BC Athletic a ratat de puțin prima victorie în actuala stagiune a Ligii Naționale la baschet masculin. Constănțenii au cedat aseară în fața celor de la CSA Steaua București la o diferență de patru puncte, după o partidă echilibrată din primul și până în ultimul minut.

După mai bine de o lună de pauză, „gladiatorii” din Tomis revin în Liga Națională de baschet masculin. BC Athletic participă începând de marți la un nou turneu din campionat ce va avea loc la Voluntari. Constănțenii vor juca nu mai puțin de patru meciuri în decurs de cinci zile, printre care și restanța din prima etapă a campionatului.

BC Athletic rămâne singura echipă fără victorie în actuala ediție a Ligii Naționale la baschet masculin. „Gladiatorii” din Tomis au pierdut ambele restanțe disputate în weekend la Constanța și au ajuns la zece înfrângeri în tot atâtea meciuri jucate în acest sezon.

BC Athletic Neptun a suferit aseară a treia înfrângere de la turneul preliminar al Cupei României la baschet masculin. Formația constănțeană a cedat în fața celor de la CSA Steaua București cu scorul de 97 la 76 și a ratat orice șansă de a se mai califica în Final 8-ul competiției.

După două înfrângeri suferite în Cupa României baschetbaliștii de la Athletic Neptun speră să spargă gheața în această seară. Constănțenii întâlnesc în cel de-al treilea meci din cadrul turneului preliminar pe CSA Steaua București. Partida este programată de la ora 20 și 30 de minute.